Sokak stilini bir araya getiriyor

Nike, futbol ve spor ayakkabı kültürü arasındaki doğal bağı ve hayranlık uyandıran kulüp kimliklerinin bir araya getirilmesini, kıtalararası ödüllerin peşinde koşarken giyilen, her biri özel kreasyon olan ayakkabılar ile kutluyor!

Nike, futbol ve spor ayakkabı kültürü arasındaki doğal bağı ve hayranlık uyandıran kulüp kimliklerinin bir araya getirilmesini, kıtalararası ödüllerin peşinde koşarken giyilen, her biri özel kreasyon olan ayakkabılar ile kutluyor!

Nike, Kulüp kimlikleri ve Air Max tarihinin birleştirilmesi ile her biri kendine özgü forma koleksiyonları oluşturdu. Global Nike Futbol Giyim’den Sorumlu Yönetici Scott Munson, Nike’ı bu özel çalışması ile ilgi; “Kulüplere ve onların kimliklerine uygun olacak, onların kültürünü de yansıtacak tasarımlar üzerinde çalışmaya özen gösterdik ve sonuç olarak son derece orijinal, hem sokakta hem de sahada harika görüneceğine inandığımız formalar hazırladık. Forma tasarımlarında orijinal Air Max renkleri etkili olurken, kulüplerin geleneksel tasarımlarından da dokunuşlar yer alıyor.” diyerek, koleksiyon ile ilgili heyecanını dile getirdi.

FC BARCELONA

FC Barcelona’nın 2020-21 üçüncü forması, şehrin canlı renkleri ve ünlü plajlarından ilham alınarak hazırlandı! Pembe ve deniz yeşili kombinasyonu, bir Katalan gün doğumunun görüntüsünü çağrıştırırken, her iki renk de geçmiş Barca formalarının çok sevilen hatıralarını anımsatıyor! Air Max paletindeki yaygın renklerden olan pembe ve yeşil şimdi de FC Barcelona formalarında!

CHELSEA

Chelsea’nin yeni üçüncü forması, 90'ların formalarını anımsatan renkleri ve tasarımıyla herkesi o yıllara götürecek! Orijinal Nike Air Max 180, o zamanlar Londra sokaklarında da harika izler bırakıyordu şimdi de Chelsea ile harika bir ikili oluyor. Deniz mavisi, köz parıltı ve beyazın kombinasyonu, eski Chelsea deplasman takımlarına ve OG 180'in klasik renk yelpazesine atıfta bulunuyor!

TOTTENHAM HOTSPOR

Taraftarların kalplerinde özel bir yere sahip Sarı Tottenham Hotspur formaları Nike Air Max 95 ile buluşuyor. Spurs'un yeni formasının önü, eğimli bir tasarıma sahip, kalın sarı çubuklar, önden aşağıya doğru akarken hafif bir şekilde koyulaşıyor.

ATLETICO DE MADRID

Atletico de Madrid’in yeni üçüncü forması, dönen mermer efektli grafiğe sahip canlı neon yeşili bir renk ile taraftarları karşılıyor! Modelin ikili bir ilham kaynağı var. Dalgalı çizgiler Nike Air Max 90'ın tabanlarına atıfta bulunurken, ebru efekti, taraftarların takımın zaferlerini kutlamak için bir araya geldiği Madrid'in ünlü Neptün Çeşmesi'ne bir saygı duruşu niteliği taşıyor!

FC INTERNAZIONALE MILANO

FC Internazionale Milano’nun yeni üçüncü forması, en ikonik Air Max modellerinden biri olan Air Max 97 Silver Bullet’dan ilham alıyor. Inter, 2020-21 koleksiyonunun bir parçası olarak yatay siyah ve gümüş şeritli detayları olan bir forma giyecek ve bu da Avrupa'nın en şık şehrinin kalbindeki takıma çok yakışacak.

AS ROMA

AS Roma’nın 2020-21 üçüncü forması kulübün tarihinde de yer alan siyah formalarından detaylar barındırırken, Nike Air Max 90 tasarımcılarının sıkı bir favorisi olan safari deseni ile şimdiden futbolseverlerin favorisi olacak gibi gözüküyor!

GALATASARAY

Galatasarayın üçüncü forma tasarımındaki günbatımı renklerine sahip Nike Air Max Plus'ın ateşli kırmızı ve turuncu tonları, Galatasaray renkleri ile uyumlu bir şekilde taraftarın karşısına çıkıyor.

RB LEIPZIG

RB Leipzig’in 2020-21 üçüncü formasında kulüp armasının görüntüsü büyük ölçüde değiştirilerek, Nike Air Max 98'in popüler bir renk grubundan ilham alan benzersiz bir estetik oluşturmak için çeşitli mavi tonları beyazla birleştiriliyor!

2020-21 Air Max'ten ilham alarak hazırlanan üçüncü formalar Eylül ayında nike.com'da satışa sunulacak!

Hibya Haber Ajansı

Okunma