Mavi, CDP Türkiye İklim Raporuyla B notu aldı

Türkiye’de hazır giyim alanında karbon ayak izini şeffaf bir şekilde açıklayan ilk marka oldu

Global marka stratejisini ‘kaliteyle sürdürülebilir büyüme’ üzerine kuran Mavi, dünyanın en büyük çevresel raporlama platformu olan CDP (Carbon Disclosure Project) İklim Değişikliği Programı’na yaptığı raporlamayla B notu aldı. Türkiye’de hazır giyim alanında karbon ayak izini şeffaf bir şekilde açıklayan ilk marka oldu.

Türkiye’nin en büyük halka açık şirketlerinin  davet edildiği ve dünyanın en güvenilir derecelendirme metodolojilerinden biri olarak fark yaratan programa 2020’de ilk kez katılan Mavi, global sektör ortalamasının üzerinde performans sergiledi. 

Mavi, 2020’de daha sürdürülebilirlik bir dünya için çalışmak konusundaki niyetini, dünyanın en büyük kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifi olan UN Global Compact’in imzacılarından biri olarak da göstermişti.

 

Mavi’nin en sürdürülebilir koleksiyonu: All Blue

2019 yılında lanse edilen Mavi All Blue sürdürülebilir koleksiyonundaki ürünler, 2020’de iki kattan fazla büyüdü. All Blue’da koleksiyondaki denimler inovatif tekniklerle daha az su ve enerji kullanılarak üretiliyor. Aynı zamanda koleksiyondaki her jean %100 vegan olma özelliğine sahip ve hiçbir hayvansal malzeme kullanılmadan tasarlandı. All Blue koleksiyonundaki her parça Mavi’nin doğaya sevgisini farklı bir şekilde yansıtıyor. Jean’lerin kumaşları geri dönüştürülmüş pamuk, organik pamuk ve yeniden hayat bulmuş malzemeler içeriyor.

 

Mavi’nin ilk eco mağazası Zorlu AVM’de açıldı

Mavi, mağazalarının çevreye olan etkisini ve karbon ayak izini azaltmak amacıyla sürdürülebilir bir mağaza konsepti tasarlayarak, ilk eco mağazasını Zorlu AVM’de açtı. Mimari tasarımı daha az enerji tüketmek ve daha az malzeme kullanmak üzerine kurulan mağazada aynı zamanda sürdürülebilirlik ve emisyon sertifikası olan malzemeler tercih edildi.


Hibya Haber Ajansı

Okunma