img

Gümüş önderliğinde kıymetli rallisi geride kaldı


Kıymetliler dünkü seansta tam bir ralli yaşarken, altın da payına düşen toparlanmayı yaşayarak son 3 haftanın en yüksek seviyesini kaydetti. 1661 dolar/ons seviyesinden güne başlayan sarı maden, tam anlamıyla bir coşku yaşayarak 40 dolar/onsun üzerinde günlük değer kazancı yaşadı. Üç haftanın ardından 1700 dolar/onsun üzerini geri dönen altın, toparlanma yönündeki arzusuna göstermiş oldu. Seans kapanışını 1700 dolar/ons seviyesinden yapan sarı maden, yüzde 2,3 kazancı hanesine yazmış oldu.

 

Gümüş ise dünkü seansta güçlü bir kapanış yaparak kıymetli rallisinin öncüsü olmuş oldu. 19,03 dolar/onstan güne başlayan beyaz maden, tüm gün boyunca yukarı yönlü bir hareketi sürdürerek 20,78 dolar/onsla son iki buçuk ayın en yüksek seviyesini kaydetti. Günlük kapanışını ise 20,70 dolar/onstan yapan beyaz maden, yüzde 8,8 kazancı hanesine yazdı.

 

Platin de gümüşün ardından seansın en çok değer kazanan kıymetli madeni olurken, son üç haftanın en yüksek seviyesini kaydetti. 865 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan platin, 908 dolar/ons seviyesinden günlük kapanış yaparak yüzde 5 kazancı hanesine yazdı.

 

Paladyum da günü artıda kapatan bir diğer kıymetli madeni olarak öne çıkarken, son 10 günün en yüksek seviyesini kaydetti. 2158 dolar/ons seviyesinden seansa başlayan paladyum, 2217 dolar/ons seviyesinden günlük kapanış yaparak yüzde 2,7 değer kazancıyla seansı tamamladı.

 

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası’nda dünkü seansta işlemler dünya fiyatlarının üzerinde 7 dolar/onsla gerçekleşirken, işlem hacmi açısından ortalama bir gün geride kaldı. Toplamda 3.043 kg altın ve 999 kg gümüş işlemiyle seans tamamlandı.

Kaynak TROY
Hibya Haber Ajansı

TSPB

Haber Giriş Sistemi

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.