G4S ile Enerji Sektöründe Kurumsal Güvenlik Konferansı 16 Haziran 2021’de gerçekleştirildi

16 Haziran 2021’de enerji sektörü özelindeki kurumsal güvenliğin tüm boyutları G4S nin ev sahipliğinde online gerçekleştirilen Kurumsal Güvenlik Konferansı’nda ele alındı.

16 Haziran 2021’de enerji sektörü özelindeki kurumsal güvenliğin tüm boyutları G4S nin ev sahipliğinde online gerçekleştirilen Kurumsal Güvenlik Konferansı’nda ele alındı.

Türkiye, 7.000 civarı güneş enerjisi santrali,198 adet rüzgar enerji santrali, kurulu güç ile dünya sıralamasında 9’uncu, Avrupa’da Norveç’ten sonra 2’nci sırada. Bununla birlikte, 543 adet hidroelektrik santrali, 54 jeotermal enerji santrali ve 160 biyokütle santrali bulunmaktadır. Bu enerji santrallerinin her birinin kendi santral kurulumu, lokasyonu ve işleyişine göre farklı güvenlik riskleri oluşmaktadır. Santrallerinin genellikle uzak, izole, zor ulaşılabilecek alanlarda ve kırsal bölgelerde, geniş araziler üzerinde kurulması insansız ve altyapı bağımsız elektronik güvenlik çözümlerini öne çıkarmaktadır.

G4S ’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen bu online konferansta; hırsızlık, izinsiz girişler, yangın, fırtına ve yıldırım, buzlanma gibi sert hava koşulları, acil durumlarda çalışma sahasında bulunan kişi sayısının bilinememesi, atık ve tehlikeli madde depoları, jeotermal santrallerde suyun yukarı çekilmesiyle sondaj sahası ve çevresinde zemin çökmesi ya da sondaj sırasında patlama ve fışkırma riskleri ile can ve mal varlığını tehdit eden güvenlik risklerini resmetmek adına yapılabilecek en doğru Risk Analizini ve bu riskleri minimize etmek için tasarlanabilecek entegre güvenlik çözümler konuşuldu.

Bahar Özmen'nin moderatörlüğünde gerçekleşen konferansta; Okan Yunusoğlu (G4S– Satış ve Çözümler Müdürü), Haluk İskender (Autonomous Drone Solutions - Yönetim Kurulu Başkanı), Orçun Leblebici (GAMA Enerji – Varlık Performansı Direktörü), Aykut Bal (Smart Enerji - Satış Sonrası Destek Müdürü) sektördeki gelişmeleri, sektörün geleceğini, güvenlik ihtiyaçlarını ve güvenliğin karlılığa etkilerini katılımcılarla paylaştı.

Konferansın organizasyonunu ise Yüksekbilgili Eğitim ve Danışmanlık yaptı.


Hibya Haber Ajansı

Okunma