Covıd-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni alan ilk marka“Koton”

Yenilikler ve trendler konusunda sektörün öncü markası Koton, Türk Standartları Enstitüsü tarafından verilen Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi'ni alan perakende sektörünün ilk ve tek markası oldu

Öncü moda markası Koton, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı şartlarını yerine getirerek Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen ‘COVID-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ni alan ilk perakende markası oldu.

COVID-19 salgınının Türkiye’de ilk görüldüğü günden itibaren çalışanlarının müşterilerinin ve tüm paydaşlarının sağlığını “Her Şeyin Başı Sağlık” anlayışıyla gözeten Koton, üst düzey hijyen tedbirleri ve güvenli hijyen uygulamalarını hayata geçirdi. Sağlık Bakanlığı’nın işaret ettiği düzenlemelerin de ötesine geçerek yürüttüğü çok yönlü çalışmalarla perakende sektörüne referans olan Koton’un, bu alandaki standartları Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından verilen Güvenli Hizmet Belgesi’yle de tescillendi.

Sektörde bir ilke daha imza atmanın gururunu yaşadıklarını belirten Koton Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Yılmaz, “İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda dünyanın en prestijli uluslararası yarışmasında, International Safety Awards/ Uluslararası İş Güvenliği Ödülleri’nin 62’incisinde Türkiye Hazır Giyim Perakende Sektörü birinciliğimizden sonra, aldığımız bu yeni belge, “Her Şeyin Başı Sağlık” anlayışıyla yürüttüğümüz çalışmalarımızın da, sağlık ve güvenlik konusundaki iddiamızın da bir tescili. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın önderliğinde, TSE tarafından yayınlanan COVID-19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Kılavuzu’na göre belirlenen kriterleri mağazalarımızda yerine getirerek, yapılan denetimler sonucunda güvenli hizmet verdiğimizi gösteren ‘Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ne layık görüldük. Bu belge sadece hazır giyim değil, tüm perakende sektöründe bir ilk olma özelliği taşıyor ve bu bizim için bir gurur kaynağı” dedi.


Hibya Haber Ajansı

Okunma